Bezpieczne niszczenie dokumentów

2019-01-18

Okazuje się, że naprawdę spora część przedsiębiorstw w Polsce nie ma możliwości, by we własnym zapleczu przeprowadzić niszczenie dokumentów tak, by zgodnie z prawem usunąć wszelkie dane i informacje poufne. Dotyczy to przede wszystkim przedsiębiorstw dużych, które cechuje rozbudowana struktura. To one właśnie przetwarzają tysiące dokumentów, które zawierają w sobie dane wrażliwe - pracowników oraz potencjalnych pracowników, a także działalności samej organizacji. Na szczęście, na rynku jest coraz więcej wyspecjalizowanych firm, które niszczenie dokumentów http://www.archidoc.pl/archiwizacja-papierowa.html wykonują profesjonalnie i skutecznie.


Od pewnego czasu na rynku zaobserwować można wzrost liczby firm, które zajmują się takimi usługami, jak właśnie niszczenie dokumentów czy utylizacja danych ze wszystkich dostępnych nośników informacji. Jednym z systemów, które są bardzo wygodne dla przedsiębiorstw, przez co ich popularność jest dość duża, jest system wymiennych pojemników aluminiowych. Pozwala on na zupełne zabezpieczenie wszelkich dokumentów wrażliwych - od momentu ich zbiórki, wliczając transport, aż po samo właśnie niszczenie dokumentów.


Niszczenie dokumentów mogą i powinny zgodnie z prawem przeprowadzać biznesy o każdej skali - zarówno te mikro, jak i te na poziomie korporacyjnym. Obowiązek ten sięga również do sektora państwowego, uwzględniając sądy, szpitale, prokuratury oraz wszelkie urzędy, starostwa i państwowe szkoły czy przedszkola.


Niszczenie dokumentów - jak przebiega proces świadczenia takiej usługi?


Wszystkie instytucje oraz firmy, niezależnie od ich profilu działania, po zamówieniu tego rodzaju firmy usługi jaką jest niszczenie dokumentów, otrzymują w pełni bezpieczne pojemniki na dokumenty oraz wszelkie inne dostępne w firmie nośniki informacji. Ich pojemność wynosi od 70 do aż 600 litrów, dlatego ważne jest, by firma dobrze oszacowała swoje potrzeby. W zależności od umowy zawartej pomiędzy przedsiębiorstwem a firmą zajmującą się utylizacją informacji, cyklicznie lub jednorazowo zostają zmienione pojemniki. Oczywiście, odbiór pełnych pojemników jest potwierdzany specjalnym protokołem. Firma oferująca niszczenie dokumentów odbiera pełny pojemnik z siedziby swojego klienta i w sposób bezpieczny, samochodem wyposażonym w nadajnik GPS, transportuje dane poufne do instalacji niszczącej.


Współcześnie firmy oferujące niszczenie dokumentów wystawiają specjalny certyfikat zniszczenia dokumentów - najczęściej jest on generowany automatycznie dzięki specjalnemu systemowi, a do klienta dociera najczęściej razem z fakturą VAT, czyli w przeciągu około tygodnia. Profesjonalna firma oferująca niszczenie dokumentów nie oczekuje od klienta zapłaty zanim ten nie dostanie poświadczenia w postaci w/w certyfikatu.


Niszczenie dokumentów, tzn. zawartości pojemników przetransportowanych z firmy, odbywa się w pełni zabezpieczonym i strzeżonym obiekcie. Profesjonalna firma oferująca niszczenie dokumentów zaproponuje najlepsze rozwiązania dla ciebie - są one bowiem uzależnione od formy prowadzonej działalności i tego, jak duże ilości dokumentów wymagają utylizacji. Jeśli nie bardzo wiesz, jak się do tego zabrać - zdaj się na fachowców. Podpowiedzą najlepszy sposób utylizacji dokumentów i razem z tobą wybiorą system, który będzie spełniał twoje oczekiwania i potrzeby.