Jak wybrać adwokata do rozwodu?

2019-01-18

Zdarza się, że małżonkowie po latach małżeństwa dochodzą do wniosku, że każde powinno pójść w swoją stronę. Jest bardzo dobrze, kiedy do takiej decyzji dorośli obydwoje i chcą rozejść się kulturalnie i bez wojen. Często jednak rozwód spowodowany jest czyjąś winą, w związku z czym zakończenie małżeństwa wiąże się z naprawdę dużymi emocjami. Gdy w grę wchodzi nie tylko wina, ale także podział dużego majątku i ustalenie opieki nad małoletnimi dziećmi, posiadanie prawnika to po prostu konieczność. Czy jednak wystarczy wpisać w okienko wyszukiwarki hasło “adwokat rozwód warszawa http://www.mazuriwspolnicy.pl/adwokat/“ i wybrać pierwszą podpowiedź?


Nie w tym rzecz, by mieć adwokata z przypadku. Dobry adwokat do sprawy rozwodowej musi spełniać kilka wymagań, by naprawdę pomógł ci w tej sprawie. Na co zwrócić uwagę, gdy przeglądasz oferty spod hasła “adwokat rozwód warszawa”?Adwokat do sprawy rozwodowej


Przede wszystkim liczą się kwalifikacje i doświadczenie danego prawnika. Oczywiście nie wykluczamy, że młody wiekiem i stażem adwokat ma niebywały talent i wrodzoną zręczność prawniczą, jednak doświadczony w rozwodach prawnik wie, czego można się spodziewać podczas rozprawy rozwodowej z orzekaniem o winie i jest gotowy na niemal wszelkie ekstremalne sytuacje. Musisz bowiem mieć świadomość, że na sali rozpraw podczas rozwodu możesz spodziewać się po drugiej stronie wszystkiego. Dobry prawnik, który ma doświadczenie w rozwodach, przygotuje cię na to, jednocześnie będąc taktownym i wyrozumiałym dla ciebie w tym trudnym okresie życia. Upewnij się także, że prawnik, którego wybierasz spośród wszystkich wyników spod hasła “adwokat rozwód warszawa” stawia na ciągły rozwój i dokształca się w swoim zawodzie.


Pamiętaj, by do rozwodu wybrać prawnika, który specjalizuje się w prawie rodzinnym. Jak już wspominaliśmy, doświadczenie to bezcenna rzecz na sali sądowej. Dlatego ktoś, kto na co dzień zajmuje się sprawami administracyjnymi, nie będzie najlepszym wyborem w sprawie rozwodowej. Prawo ciągle się zmienia, każdego dnia pojawiają się aktualizacje wielu przepisów i bardzo ważne jest, by twój prawnik, który będzie reprezentował cię podczas sprawy rozwodowej, był po prostu na bieżąco. Najbardziej wystrzegaj się prawników, którzy oferują usługi ze wszystkich gałęzi prawa. Pamiętaj, że ktoś, kto próbuje znać się na wszystkim, najczęściej w niczym nie jest naprawdę dobry.


W przypadku sprawy rozwodowej niemałe znaczenie ma to, czy adwokat jest empatyczny. Pamiętaj o tym, że samo znalezienie najlepszej oferty pod hasłem “adwokat rozwód warszawa” w Internecie to nie wszystko. Już na pierwszym spotkaniu musisz czuć, że twój adwokat cię rozumie i chce ci pomóc. Jeśli odnosisz wrażenie, że jest niezbyt zaangażowany czy jedyne, co go interesuje, to kwestia finansów, po prostu zdecyduj się na kogoś innego. W tych trudnych dla siebie chwilach musisz mieć pomoc w prawniku, któremu naprawdę ufasz.


W kwestii kontaktu na linii prawnik-klient w przypadku rozwodu bardzo ważne jest, by twój adwokat był bardzo dobrze poinformowany, tzn. by chciał poznać jak najwięcej szczegółów sprawy. To bardzo ważne już na etapie pisania pozwu rozwodowego, ustalania żądań względem drugiej strony. Istotne jest to, by twój adwokat nie obiecywał ci rzeczy niemożliwych, ale jednak informował o możliwościach, na które możesz postawić w twojej sytuacji. Ważne jest, by w tej komunikacji obie strony były szczere.