Jak wybrać dobrego adwokata na rozwód?

2019-03-27

Chcesz się rozwieść? W takim przypadku możesz zrobić to razem z adwokatem specjalizującym się w sprawach rozwodowych. Jak wybrać najlepszą kancelarię, która oferuje tego rodzaju usługi?

 

Aktualnie coraz więcej małżonków decyduje się na rozwód. Odsetek rozwodzących się par jest znacznie większy niż przed laty. Szacuje się, że na taki krok decyduje się nawet co trzecie małżeństwo, przy czym większa liczba rozwodów dotyczy par mieszkających w miastach niż na wsiach.

 

Kiedy można wziąć rozwód?

Aby sąd mógł orzec rozwód, konieczne jest spełnienie określonych wymogów. Głównym z nich jest zupełny i trwały rozpad pożycia małżeńskiego na trzech płaszczyznach – więzi gospodarczej, fizycznej oraz emocjonalnej.

 

Przyczyn rozpadu związku małżeńskiego może być bardzo dużo, ponieważ każde małżeństwo jest inne. Niekiedy rozwód następuje w krótkim czasie – nawet po roku od małżeństwa, ale rozwodzą się również pary, które są ze sobą po kilkadziesiąt lat.

 

Wśród głównych przyczyn rozwodów znajdują się:

·        zdrada

·        niezgodność charakterów

·        nadużywanie alkoholu

·        problemy finansowe

·        naganny stosunek do członków rodziny

 

Rozwieść można się zarówno bez orzekania o winie, jak również z orzekaniem o winie, gdy winnym rozpadu małżeństwa jest jeden z małżonków albo też zarówno żona, jak i mąż.

 

Rozwód z pomocą adwokata

Wprawdzie do tego, aby wziąć rozwód Warszawa http://www.mazuriwspolnicy.pl/adwokat/ czy w innym mieście nie trzeba korzystać z pomocy adwokata, to jednak na taki krok decyduje się wielu małżonków. Dlaczego?

 

Przede wszystkim adwokat może zapewnić kompleksową i profesjonalną pomoc związaną z rozwodem, która będzie obejmowała między innymi porady prawne związane z doborem najlepszej drogi rozwodu, przygotowanie pozwu rozwodowego, reprezentację klienta przed sądem.

 

Adwokat może zapewnić także pomoc w innym zakresie, między innymi przy ubieganiu się o alimenty na dzieci albo na siebie przez byłego małżonka, przy podziale majątku, przy ustalaniu opieki nad dzieckiem czy odbieraniu praw rodzicielskich.

 

Skorzystanie z pomocy adwokata w tym przypadku to nie tylko mniejszy stres, ale również szansa na uzyskanie rozwodu na lepszych warunkach. Właśnie dlatego z takich usług często korzystają osoby, które przechodzą trudne rozwody.

 

Jak wybrać dobrego adwokata na rozwód?

Gdy do wyszukiwarki w internecie wpiszemy takie słowa jak „rozwód Warszawa”, wtedy możemy zobaczyć, że w tym mieście działa wiele kancelarii specjalizujących się w rozwodach.

 

Najlepiej wybrać taką, która ma w tej dziedzinie wieloletnie doświadczenie i będzie mogła zapewnić nam pełną pomoc – od porad prawnych do reprezentacji w sądzie.

 

Dodatkowo, możemy także znaleźć opinie na temat różnych kancelarii i prawników – są one dostępne on-line. Dzięki temu możemy dowiedzieć się, czy konkretna kancelaria rzeczywiście będzie dobrym wyborem.