Na czym polega oczyszczanie twarzy w gabinecie kosmetycznym?

2019-01-18

Z zabiegu oczyszczania twarzy u kosmetyczki skorzystać mogą niemal wszyscy. Współczesne gabinety kosmetyczne oferują oczyszczanie twarzy nawet dla najbardziej wymagającej skóry, zatem może z nich skorzystać np. osoba zmagająca się z cerą tłustą i trądzikową, która walczy u siebie z nadmiarem sebum czy powracającymi wągrami. Oczywiście, profesjonalny gabinet kosmetyczny zaoferuje oczyszczanie twarzy http://www.centrummedycynyiestetyki.pl/oczyszczanie-twarzy/ także tym, którzy zmagają się z cerą suchą czy nawet naczynkową. Na czym polega oczyszczanie twarzy u kosmetyczki? Czy oczyszczanie twarzy jest drogie albo bolesne?


Istnieje kilka rodzajów zabiegów oczyszczania twarzy. Oczywiście, niemal każda osoba, niezależnie od problemów, z którymi się zmaga, może skorzystać z zabiegu, jakim jest oczyszczanie twarzy. Ważne jednak, by prawidłowo dobrać jego rodzaj do objawów skórnych, które sprawiają najwięcej trudności w codziennej pielęgnacji.


Manualne oczyszczanie twarzy u kosmetyczki


Oczyszczanie twarzy u kosmetyczki może odbywać się metodą manualną. Jest to najmniej skomplikowany ze wszystkich rodzajów zabieg oczyszczania twarzy, gdyż polega na właśnie manualnym usunięciu spod powierzchni skóry wszystkich zalegających tam zanieczyszczeń oraz wągrów. Na początek należy przeprowadzić bardzo dokładny demakijaż twarzy, a następnie wykwalifikowana kosmetyczka wykonuje dokładny peeling. Ma on na celu usunięcie zrogowaciałego naskórka. Manualne oczyszczanie twarzy to w następnym kroku nałożenie specjalnego preparatu, który rozmiękcza. Kosmetyczka następnie kieruje na twarz strumień pary, który rozszerza pory, tym samym wzmacniając działanie wcześniej nałożonego preparatu. Głównym celem tego zabiegu jest ręczne, poprzez uciskanie palcami, usunięcie zalegającej w porach treści. Po wykonaniu tego zabiegu kosmetyczka nakłada na twarz krem albo maskę, która działa przeciwzapalnie i łagodzi, a następnie wklepuje w skórę klientki odpowiednio dobrany krem ochronny. Tego rodzaju oczyszczanie twarzy jest dobre dla wszystkich typów cery oprócz cery naczynkowej ze względu na obecność w nim pary. Cena takiego zabiegu waha się w graniach 100-150 zł.


Hydrabrazja


Sposób na oczyszczanie twarzy w przypadku każdego typu cery jest hydrabrazja. Inna jej nazwa to mikrodermabrazja wodna. Hydrabrazja to zabieg oczyszczający z użyciem wody. Najpierw podciśnieniowo zostają usuwa się ze skóry łój i zaskórniki. Dopiero wtedy kosmetyczka może przejść do zabiegu mikrodermabrazji wodnej. Co to znaczy? To proces złuszczenia naskórka z użyciem głowic ściernych o grubości dopasowanej do rodzaju skóry. Oczyszczanie twarzy metodą hydrabrazji jest o tyle przyjemne, że obecna w zabiegu woda znacząco łagodzi dyskomfort, który może towarzyszyć złuszczaniu i chłodzi skórę. Ponadto, woda doskonale nawilża oczyszczaną powierzchnię skóry. Taki zabieg może być przeprowadzony nawet u osób z cerą wrażliwą i naczynkową. Jego cena to około 200 złotych.


Jest oczywiście znacznie więcej metod na oczyszczanie twarzy u kosmetyczki. Każdy zabieg musi być jednak dobierany indywidualnie do potrzeb i skóry klienta.